Eliptické trenažéry

Naše půjčovna eliptických trenažérů nabízí, široký sortiment modelů. Eliptický trenažér, nazývaný též crossový trenažér, orbitrack, eliptical či elliptical. patří mezi nejoblíbenější kardio stroje. Při cvičení zapojíte nejen spodní, ale při uchopení madel i horní část těla. Cvičením si tak posílíte srdce, svaly nohou, hýždí, zad, ramen a paží. Navíc oproti jiným sportům šetří záda a klouby. Cvičit na něm dokáží všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Eliptické trenažéry se zadním setrvačníkem umožňují provádět kroky dlouhé 30–40 cm. Bývají méně rozměrné a lépe skladné. Elipticaly s předním setrvačníkem mají velmi bytelnou konstrukci, a jsou tak vhodné rovněž pro těžší osoby. Cvičení na nich je přirozenější a šetrnější pro klouby díky kratší vzdáleností mezi nášlapy.

TIP: Velkou výhodou eliptických trenažérů je dynamický pohyb bez tzv. mrtvého bodu, díky čemuž dochází k minimalizaci zátěže kolen. Cross trenažér si tak oblíbí i lidé trpící bolestmi kloubů.

NEJPŮJČOVANĚJŠÍ: MASTER E50 – bytelný ergometr s elektronickým ovládáním zátěže, bohatou programovou výbavou a nosností až 150 Kg.

Hledáte konkrétní stroj?